Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Suntem in Cautare de Staf Activ !! Recrutam Servere de orice mod !! Rectrucam Clanuri !!
Bun Venit Pe DevilCs !! Totul Despre Gaming !! Inregstreaza-te Pentru a Vedea Intregul Forum !!

Distribuiţi|

[Tutorial]Cum Sa Faci O Podea Lucioasa.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
d1ablo™
Fondator
d1ablo™
Rank: Fondator
Mesaje : 60
Data de inscriere : 15/01/2013
Varsta : 31
Localizare : Bistrita
 [Tutorial]Cum Sa Faci O Podea Lucioasa.   Empty
MesajSubiect: [Tutorial]Cum Sa Faci O Podea Lucioasa.  [Tutorial]Cum Sa Faci O Podea Lucioasa.   Icon_minitimeMar Ian 15, 2013 7:20 pm

OK o sa incerc sa va arat cum sa faci o suprafata care oglindeste.O sa fie putin complicat ,dar foarte putin. Pentru acest tutorial o sa folosesc o harta creata de mine.Inainte sa trec la scriera lui am sa presupun ca aveti cunostintele de baza.

PASUL 1

Binenteles,sa aveti o harta.

PASUL 2
Selectati absolut tot in afara de podea.(e bine sa nhu selectati si mobilierul sau ce mai aveti voi pe harta,oricum imaginea spune mai multe)

PASUL 3
Apoi dati paste undeva dedesubtul hartii.Aveti grija sa fie selectat la ce ati dat paste,si apoi apasati CTRL+M unde apasati pe "Rotate" si scrieti la "Y" 180.
Posted Image

Acum o sa aveti ceva de genu:
Posted Image

PASUL 4
Acum aliniam ceea ce am intors cu susul in jos,la podea.
Posted Image
PASUL 5
Selectam podeaua si apasam "Tie to Entity" .
Posted Image

Selectam "func_wall" si apoi Urmatoarele optiuni.La "RENDER MODE" pune pe "TEXTURE"
Posted Image

La "FX Amount" scriem 180(aceasta valoare este cea mai potrivita,dupa mine)
Posted Image
PASUL 6
In cazul hartii mele, marginile podelei intalnesc "spatiul negru"(ala in care nu este nimic) si deoarece este o entitate, va cauza o scurgere(LEAK) si atunci nu vom mai putea pune lumini frumoase pe harta,va fi lumina peste tot.Asta nu este frumos si in plus afecteaza calitatea hartii.

Pentru a nu se intampla asa ceva, voi pune niste pereti.

PASu....am terminat!!!!! :p
Sus In jos
http://devilcs.dust.tv

[Tutorial]Cum Sa Faci O Podea Lucioasa.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Subiecte similare

-
t Cum sa faci o manea in 10 pasi
t Cum faci server cind ai IP dinamic
t Tutorial - Fps 800
t Tutorial verificare IP
t [Tutorial] Shortcut La Cs
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: || DEVILCS || Counter-Strike :: Tutoriale-